top of page
Logo-1(1).png
FAVPNG_arrowhead-clip-art_9YBM0qQQ.png

Biz Kimiz?

  Ada Sauna çeyrek asrın üstünde sahip olduğu deneyimle sizlere kaliteli hizmet sunmaktadır. 30 yılını bu işe adamış, sauna ve buhar odası imalatında kalite ile tecrübeyi birleştiren birinci kuruluştur. Bugüne kadar sunmuş olduğumuz hizmetlerimizle ve imal ettiğimiz saunalar, buhar odaları gibi birçok üretimimizle kaliteyi gözler önüne seriyoruz. Kaliteden ve verimlilikten ödün vermeden, müşterilerimizin mekanlarına ve rahatlıklarına uygun birçok projeye imza atmaktayız.

  Ada Sauna olarak izlemiş olduğumuz politika öncelikle müşteri memnuniyetidir. Bu memnuniyeti siz değerli müşterilerimize hizmet öncesi ve hizmet sonrası sağlamayı hedeflemekteyiz.

**NEDEN ADA SAUNA’YI TERCİH ETMELİSİNİZ? (LÜTFEN DİKKATLİCE OKUYUNUZ)**

1-) Sauna ısıtıcımız, kendi bünyemizde üretilmektedir. 3 haznelidir, haznelerin tamamı paslanmaz kromdan imal edilmiştir. Piyasada ki ısıtıcıların büyük bir çoğunluğu galvanizden üretilmektedir. (Yarı maliyet ile) Isıtıcının içinde ki rezistanslar özel üretim Incolay 800’den imal edilmiştir. Piyasa bulunan ısıtıcıların büyük bir çoğunluğu 304 yada 403’ten imal edilmiştir. (Yarı maliyet ile) Bunlar dışarıdan bakarak anlaşılabilen özellikler değildir. Isıtıcı imalatlarının bu şekilde yapılmaması durumunda, galvanizden üretilmiş haznelerin, yüksek ısıya dayanamayıp eğilip, bükülmesine ve işlevsiz hale gelmesine yol açar. Rezistanslar da ise 304 yada 403 kullanılması durumunda, kısa süre sonra yüksek ısı sebebiyle patlayacaktır ve kullanılmaz hale gelecektir.  Firmamızın bu şekilde kötü üretim anlayışı yoktur. 

2-) Saunada görünen ahşapların (tavan, duvar ve oturma alanları) alt kısımlarında kullanılan ahşaplar, her 55-60cm ‘de bir kullanılır. Piyasada yapılan bazı imalatlarda ki gözlemlerimiz bu  alt karkasların çok yüksek aralıklarla kullanıldığıdır. Alt karkasların sık kullanılmaması durumunda tavan ve duvarlar esneme yapıp çökme ve sarkma tehlikesi oluşur. Oturma alanlarında ise kırılma tehlikesi oluşur. Ayrıca alt karkaslarda kullanılan ahşapların çıralı, reçineli ve çürük olarak kullanılması halinde orta vadede görünen yüzeye akma ve sızma yapacak ve hem çirkin bir görüntü oluşacak hem de kullanıcıyı rahatsız edecektir. Bu durum zımpara ya da başka bir yöntemle düzeltilememektedir ve saunayı kullanılmaz hale getirecektir. Firmamız görünmeyen kısımlarda sık karkas kullanarak kırılma ve sarkmanın önüne geçen imalat yapmaktadır. Ayrıca görünmeyen kısımlarda çürük, çıra ve reçine bulunmamaktadır. Görünen kısımlarda ise çürük, çıra ve reçine ile birlikte budakta bulunmamaktadır.

3-) Duvar ve ahşap arasında alüminyum folyolu kalın İzocam uygulaması yapılır. Duvarlarda tek kat alüminyum folyolu cam yünü kullanılır. Tavanda ise 2 kalın kat İzocam kullanılır. Amaç ısı kaybını en  aza indirmek. Yapılmaması halinde ısı kaybı oluşacaktır. Saunanın ısınması için ısıtıcı daha fazla çalışacak,  hem elektrik sarfiyatı artacak hem de rezistansların daha fazla çalıştığı için rezistansların ömrü kısalacaktır.

***Yukarıda belirtilen 3 madde, dışarıdan bakınca anlaşılamayan, ADA SAUNA’ yı diğer firmalardan farklı kılan özelliklerdir. Bunlar bizim için elbette ki maliyeti %100 ye yakın arttıran özelliklerimizdir. Ama biz maliyetimiz yüksekte olsa kalitemizden ödün vermeden, aldığımız paranın hakkını sonuna kadar veren ve olası bir sıkıntıda her zaman işimizin arkasında duran bir firmayız. Her yaptığımız işi yeni müşteriler kazanabilmek adına reklam amacıyla özenerek yaparız. Bunları belirtme amacımız şeffaf bir şekilde müşteriye vereceği paranın karşılığında nasıl bir hizmet alacağını detaylı bir şekilde anlatmaktır. Ayrıca diğer firmalarla bizi kıyaslarken bu şartlar altında daha rahat kıyas yapabilmesi için müşterimize fikir sunabilmektir. İnternet sitemizden referanslarımızı da inceleyebilirsiniz.  www.adasauna.com

ada sauna logo(1).png
bottom of page